Aktualności 9 listopada 2022

Jerzy Brzęczek ekspertem TVP na mundial

autor: Mateusz Mazur
Grono ekspertów Telewizji Polskiej na mundial w Katarze nieustannie się powiększa. W środę (9.11) TVP poinformowała, że zasili je były selekcjoner reprezentacji Polski – Jerzy Brzęczek. 

Jerzy Brzęczek ekspertem

W drugiej połowie października Telewizja Polska zaprezentowała obsadę komentatorską, która pracować będzie przy spotkaniach katarskiego mundialu. Zdecydowano się między innymi na zaangażowanie Przemysława Pełki, który pozostaje związany z platformą Viaplay.

TVP ponownie sięga po posiłki. Tym razem Telewizja Polska wzmocniła obsadę ekspertów, którzy pojawią się w studiu meczowym. Ujawniono, że do tego grona dołączył Jerzy Brzęczek, który jeszcze do niedawna pozostawał szkoleniowcem Wisły Kraków.

Ode selekcjonera do studia TVP

Jerzy Brzęczek piastował również wcześniej funkcję selekcjonera reprezentacji Polski. Przypomnijmy, że pod jego wodzą biało-czerwoni uzyskali awans na Euro 2020, jednak Brzęczek na turniej już nie pojechał, gdyż został zastąpiony przez Paulo Sousę.

Po przygodzie z reprezentacją 51-latek znalazł zatrudnienie w Wiśle Kraków, gdzie jego zadaniem było uniknięcie spadku z Ekstraklasy. Sztuka ta nie udała się jednak byłemu selekcjonerowi, jednak nie poskutkowało to zwolnieniem go ze stanowiska. Brzęczek rozpoczął nowy sezon w Krakowie, jednak po serii słabszych wyników “Biała Gwiazda” podziękowała mu za współpracę.