Aktualności 21 października 2022

TVP Sport zaprezentowało obsadę komentatorską mundialu w Katarze!

Już niecały miesiąć pozostał do mundialu w Katarze. Dokładnie 20 listopada w niedzielę ruszają mistrzostwa świata 2022. Dzisiaj TVP Sport zaprezentowało obsadę komentatorską na całą fazę grupową.

Kto skomentuje mecze Polaków w Katarze?

Najważniejszą kwestią były oczywiście trzy grupowe mecze Polaków. Już wiadomo, że żadnego z tych spotkań nie dostanie Dariusz Szpakowski! Legendarny komentator będzie przy wielu innych hitowych spotkaniach, jednak ominie mecze biało-czerwonych. Fazę grupową z kadrą Czesława Michniewicza rozpocznie Mateusz Borek w duecie z Januszem Michalikiem. TVP Sport desygnowało ten duet na spotkanie z Meksykiem, we wtorek 22 listopada o godzinie 17:00.

Cztery dni później, 26 listopada o 14:00, Polska zagra z Arabią Saudyjską. To spotkanie skomentują Jacek Laskowski oraz Marcin Żewłakow. Zresztą ostatni mecz grupowy naszej kadry: Polska – Argentyna także przypadł Jackowi Laskowskiemu. W środę 30 listopada o 20:00 partnerem Laskowskiego będzie Robert Podoliński.

To jednak sam wierzchołek góry lodowej. Ostatnio informowaliśmy o tym, że Przemysław Pełka dołączy do obsady TVP Sport na mundial w Katarze. Jego praca rozpocznie się już w drugim meczu turnieju: Anglia – Iran, a ekspertem będzie wówczas Kazimierz Węgrzyn. Dzień wcześniej spotkanie otwarcia: Katar – Ekwador skomentują Jacek Laskowski i Robert Podoliński. W obsadzie będą także wspomniany Borek, Sławomir Kwiatkowski, Maciej Iwański czy Dariusz Szpakowski.

Legenda dostała kilka hitów

Dariusz Szpakowski nie skomentuje meczów Polaków, ale dostał kilka ciekawych spotkań. Rozpocznie 24 listopada od meczu Brazylia – Serbia, a „dwójką” za mikrofonem będzie Sebastian Mila. Trzy dni później Szpakowski w tym samym duecie skomentuje spotkanie Hiszpania – Niemcy. Ponadto doświadczonemu dziennikarzowi przypadną jeszcze mecze Chorwacja – Belgia oraz Kamerun – Brazylia na koniec fazy grupowej 2 grudnia.

Komentatorzy meczów Polaków w Katarze:

22 listopada, 17:00 Meksyk – Polska: Mateusz Borek i Janusz Michalik
26 listopada, 14:00 Polska – Arabia Saudyjska: Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow
30 listopada, 20:00 Polska – Argentyna: Jacek Laskowski i Robert Podoliński

Cała obsada jest dostępna tutaj.