Aktualności 17 października 2022

Iga Świątek wygrywa w San Diego. Polka z ósmym triumfem w tym sezonie

Iga Świątek może dopisać kolejny sukces w sezonie 2022. Liderka rankingu wygrała turniej WTA 500 w San Diego, triumfując w finale z Chorwatką - Donną Vekić 6:3, 3:6, 6:0.

Kolejny sukces Świątek

Iga Świątek rozegrała swój pierwszy mecz w San Diego cztery dni po finale w Ostrawie, gdzie w trzysetowym pojedynku trwającym ponad trzy godziny, Polka przegrała z Krejcikovą. Liderka rankingu rozpoczęła zmagania w Stanach Zjednoczonych od zwycięstwa w trzech setach z Zheng. W ćwierćfinale Iga nie miała większych problemów z pokonaniem Gauff 6:0, 6:3, a następnie wygrała półfinał z Pegulą 4:6, 6:2, 6:2.

W finale nasza najlepsza tenisistka zmierzyła się z Donną Vekić. Polka dość długo musiała czekać na poznanie rywalki, gdyż drugi półfinałowy mecz został przerwany i dokończony kilka godzin przed finałem.

Deklasacja konkurencji

Po zwycięstwie 6:3, 3:6, 6:0 w San Diego z Vekić, Iga Świątek ma aktualnie 10335 punktów w WTA Race, czyli klasyfikacji biorącej pod uwagę wyniki tylko z tego sezonu. Druga w zestawieniu Ons Jabeur zgromadziła 4555 punktów, co dobitnie pokazuje, jaka jest przewaga nad resztą stawki.

Dla Polki wygrana w turnieju WTA 500 w San Diego była już ósmym triumfem w tym sezonie. Wcześniejsze sukcesy to zwycięstwa w Dosze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie, Rzymie, Paryżu (French Open) i Nowym Jorku (US Open).