Aktualności 15 października 2022

Grupa Azoty ZAKSA ponownie wycofała się z Klubowych Mistrzostw Świata

Zdobywcy Ligi Mistrzów siatkarzy i mistrzowie Polski, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, nie wezmą udziału w Klubowych Mistrzostwach Świata.

ZAKSA rezygnuje z Klubowych Mistrzostw Świata

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jako zdobywca Ligi Mistrzów siatkarzy miała prawo wziąć udział w Klubowych Mistrzostwach Świata. Pomimo tego, klub zadecydował, że nie skorzysta z tej opcji i ogłosił swoje wycofanie z tych rozgrywek.

– Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jako triumfator Ligi Mistrzów 2022 roku otrzymała zaproszenie do udziału w rozgrywanych w grudniu Klubowych Mistrzostwach Świata. Ze względów logistycznych, mając na uwadze intensywny kalendarz meczów oraz zdrowie i bezpieczeństwo zespołu Klub zrezygnował z udziału w turnieju – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu z Kędzierzyna-Koźla.

Klubowe Mistrzostwa Świata odbędą się w dniach 7-11 grudnia w Brazylii, a więc w tym samym miejscu co przed rokiem. Przypomnijmy, że wówczas ZAKSA także wycofała się z tych rozgrywek, co tłumaczył w wywiadzie z nami prezes klubu, Piotr Szpaczek.

Miejsce ZAKSY ma zająć włoska Perugia, a więc jeden z półfinalistów ubiegłorocznej Chmapions League. Ponadto w Klubowych Mistrzostwach Świata udział mają wziąć Itas Trentino (finalista Ligi Mistrzów 2022), Sada Cruzeiro (mistrz Ameryki Południowej), Minas Tênis Clube (wicemistrz Ameryki Południowej), Volei Campinas (Volei Renata) (brązowy medalista Ameryki Południowej), oraz Paykan Tehran Club (mistrz Azji).

“Dziękujemy PlusLidze”

Głos w całej sprawie zabrał jeden z zawodników ZAKSY, Łukasz Kaczmarek. Atakujący mistrzów Polski “podziękował” za taki rozwój wydarzeń organizatorom PlusLigi. Przypomnijmy, że od tego sezonu najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce liczy szesnaście drużyn, co oznacza, że kalendarz jest jeszcze bardziej ciasny.

– Dziękujemy PlusLidze, że po raz kolejny z powodu genialnego kalendarza i powiększenia ligi nie będziemy mogli zagrać w Klubowych Mistrzostwach Świata – napisał Kaczmarek na swoim Instagramie.

Jak na razie ZAKSA ma za sobą cztery kolejki ligowe. W nich mistrzowie Polski zdołali odnieść trzy zwycięstwa, a raz musieli uznać wyższość rywala.

CZYTAJ TAKŻE:

Kamil Składowski: PlusLiga ma potencjał, by stać się produktem wychodzącym poza Polskę

Kryspin Baran: Jako ALURON zaczynamy czuć się poważną sportową marką

Rewelacyjny występ Magdy Stysiak. Polska atakująca przeszła do historii Mistrzostw Świata