Aktualności 29 września 2022

AL-KO sponsorem tytularnym Superpucharu Polski w siatkówce. Mecz odbędzie się w Lublinie

Polska Liga Siatkówki ogłosiła, że sponsorem tytularnym Superpucharu Polski będzie firma AL-KO. Potwierdzono także miejsce oraz datę meczu, w którym Grupa Azoty ZAKSA zmierzy się z Jastrzębskim Węglem.

AL-KO sponsorem tytularnym Superpucharu Polski

W poprzednich latach sponsorem tytularnym w Superpucharu Polski był TAURON. Od tego sezonu dojdzie jednak do zmiany i w nazwie rozgrywek pojawi się firma AL-KO.

AL-KO to przedsiębiorstwo o zasięgu globalnym, działające w 30 lokalizacjach na całym świecie, posiadające swoje oddziały na wszystkich kontynentach. Firma jest globalnym graczem na rynku techniki ogrodowej, wentylacji oraz motoryzacji – czytamy na oficjalnym portalu PlusLigi.

Jak poinformował PLS, AL-KO będzie sponsorem tytularnym także Superpucharu w siatkówce kobiet. Co więcej, firma będzie również jednym z oficjalnych sponsorów PlusLigi, TAURON Ligi oraz TAURON 1. Ligi.

– Cieszę się, że możemy w naszej siatkarskiej rodzinie powitać nowego partnera, który będzie z nami na co najmniej trzy najbliższe sezony. Wierzę, że razem stworzymy doskonały produkt dla najlepszych kibiców na świecie – powiedział Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki, którego całą wypowiedź można znaleźć na oficjalnej stronie rozgrywek.

Mecz o AL-KO Superpuchar w Lublinie

Jednocześnie ogłoszono, że po raz drugi z rzędu gospodarzem Superpucharu Polski będzie Lublin. W Hali Globus zmierzą się Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Jastrzębski Węgiel, czyli dwie najlepsze drużyny ubiegłego sezonu. Spotkanie odbędzie się w środę 26 października o godzinie 18:00. Dodajmy, że przed rokiem również te zespoły spotkały się w starciu o Superpuchar – wówczas lepsi okazali się jastrzębianie, którzy zwyciężyli 3:0.

Tym samym Polska Liga Siatkówki kolejny raz zdecydowała się rozegrać mecz już w trakcie trwania sezonu. Przypomnijmy, że PlusLiga siatkarzy rozpocznie swoje zmagania już w piątek, a meczem otwarcia będzie spotkanie Jastrzębskiego Węgla z GKS-em Katowice.

CZYTAJ TAKŻE: Jastrzębski Węgiel uratowany. FIVB zdjęła zakaz transferowy