Aktualności 27 września 2022

Zakaz transferowy zdjęty z Jastrzębskiego Węgla. Wicemistrzowie Polski mogą rejestrować zagranicznych siatkarzy

Wygląda na to, że saga związana z zakazem transferowym dla Jastrzębskiego Węgla dobiegła końca. Kara, którą nałożyło FIVB, została zdjęta i wicemistrzowie Polski będą mogli zarejestrować zagranicznych siatkarzy.

Przypomnijmy, że w poprzednim tygodniu informowaliśmy o kłopotach Jastrzębskiego Węgla, który otrzymał zakaz transferowy od FIVB. Powodem problemów był spór z byłym zawodnikiem klubu, Hidalgo Olivą. Obecny przyjmujący Olympiakosu Pireus jeszcze w weekend dosadnie wypowiadał się o prezesie Jastrzębskiego Węgla.

Wobec całej sytuacji i zakazu FIVB, wicemistrzowie Polski nie mogli zarejestrować pięciu zagranicznych zawodników – Benjamina Toniuttiego, Eemiego Tervaporttiego, Jana Hadravy, Stephena Boyera oraz Trevora Clevenot.

FIVB zdjęła zakaz

Jak się okazuje, Jastrzębski Węgiel zdołał się uratować przed piątkowym startem sezonu. Potwierdził to Jakub Michalak, polski menadżer Hidalgo Olivy, który przyznał, że Jastrzębski Węgiel zdecydował się zabezpieczyć depozyt na niezależnym koncie na pokrycie należności wobec byłego zawodnika. Jako pierwszy tę informację podał portal Sport.pl.

Wiadomość o zdjętym zakazie przekazał także Adam Gorol, prezes jastrzębskiego klubu, który wypowiedział się dla PAP. – Potwierdzam, że zakaz został zdjęty. Musimy jednak dopełnić formalności związanych z rejestracją zawodników, więc wyścig z czasem trwa – przyznał.

Pierwszy mecz obecnego sezonu Jastrzębski Węgiel rozegra już w piątek. Wówczas wicemistrzowie Polski przed własną publicznością podejmować będą GKS Katowice.

 

fot. CEV