Aktualności 24 września 2022

Laver Cup: Mężczyzna podpalił się na korcie

autor: Mateusz Mazur

Tegoroczna edycja Laver Cup przyciąga ogromne zainteresowanie kibiców, gdyż turniej jest jednocześnie okazją do pożegnania kończącego karierę Rogera Federera. Rywalizację Stefano Tsisipasa z Diego Schwartzmannem przerwało jednak bardzo niebezpieczne wydarzenie.

Spotkanie Laver Cup przerwane

Podczas pierwszego seta starcia Tsisipasa z Schwartzmannnem na kort wtargnął aktywista w koszulce z napisem “End UK Private Jets”. Mężczyzna starał się tym samym wezwać do ograniczenia prywatnych lotów samolotami. By przykuć jeszcze więcej uwagi do problemu, aktywista postanowił się podpalić.

Na szczęście sytuacja została błyskawicznie opanowana przez służby porządkowe i ostatecznie nikomu nie stała się poważniejsza krzywda. Ogień pozostawił co prawda ślad na korcie, ale spotkanie zostało dokończone. Tsisipas triumfował 6:2, 6;1.

Pożegnanie Federera

Laver Cup to trzydniowy turniej, w którym biorą udział największe gwiazdy tenisa. Tegoroczna edycja stała się dodatkowo okazją do pożegnania Rogera Federera, który zdecydował się na zakończenie kariery.

Szwajcar rozegrał już swój ostatni mecz w karierze. Ze względu na problemy zdrowotne Federer nie był wstanie wziąć udziału w rywalizacji singlowej, ale w piątek wyszedł na kort, by wspólnie z Rafaelem Nadalem zmierzyć się w deblu z parą Jack Sock – Frances Tiafoe.