Aktualności 24 września 2022

Roger Federer rozegrał ostatni mecz. Piękne pożegnanie mistrza

W piątek rozpoczął się turniej Laver Cup, który powstał z inicjatywy Rogera Federera. Tegoroczna edycja zmagań jest wyjątkowa, gdyż Szwajcar rozegrał ostatni mecz w swojej karierze. Federer wystąpił w deblu z Nadalem, a po zakończonym spotkaniu nie zabrakło łez wzruszenia. 

Roger Federer kończy karierę

Kilka dni temu Roger Federer ogłosił zakończenie kariery. Szwajcar zapowiedział, że jego ostatni występ będzie miał miejsce podczas Laver Cup. W związku z problemami zdrowotnymi 41-latka, występ w singlu był niemożliwy, dlatego Federerowi udało się wystąpić w deblu razem z Rafaelem Nadalem.

Duet wybitnych mistrzów zmierzył się w piątkowy wieczór z parą Jack Sock-Frances Tiafoe. Wszystko w ramach zasad turnieju, czyli starć Europy kontra Reszty Świata.

Piękne pożegnanie

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Reszty Świata. Spotkanie trwało ponad dwie godziny, a Sock i Tiafoe triumfowali 4;6, 7:6, 11:9. W tym spotkaniu wynik nie był oczywiście najważniejszy. Po ostatniej piłce Roger Federer podsumował swoją przygodę z tenisem. Nie zabrakło wzruszenia nie tylko u samego Federera, ale również u Nadala.

Gdy Roger Federer zakończył przemówienie, na korcie pojawiła się Ellie Goulding, która wykonała dwa numery: Still Falling For You oraz Burn.