Aktualności 15 września 2022

Roger Federer ogłosił zakończenie kariery

Dwudziestokrotny triumfator wielkoszlemowych turniejów - Roger Federer ogłosił zakończenie kariery. Szwajcarski mistrz poinformował o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych. Po raz ostatni, sympatycy tenisa będą mogli zobaczyć 41-latka w akcji w turnieju Laver Cup, który rozpocznie się w przyszłym tygodniu. 

Wielki mistrz

Roger Federer kończy swoją karierę jako dwudziestokrotny triumfator wielkoszlemowych turniejów. W Roland Garros sięgnął po jeden puchar, pięciokrotnie zwyciężał na US Open, sześciokrotnie wygrywał w Australian Open. Najbardziej kibice tenisa kojarzyć będą Rogera Federera ze słynnego Wimbledonu, po który sięgał aż ośmiokrotnie, będąc prawdziwą ikoną tej prestiżowej imprezy.

Poza tym oczywiście wiele sukcesów w turniejach ATP 1000. Dla ogromnej liczby tenisistów prawdziwy wzór do naśladowania. Przez wiele lat toczył niesamowite pojedynki z Rafaelem Nadalem oraz Novakiem Djokoviciem.

Roger Federer kończy karierę

W czwartkowe popołudnie Roger Federer poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, iż zdecydował się zakończyć karierę. W ostatnim czasie Szwajcar zmagał się z problemami zdrowotnymi, co podkreślił w pożegnaniu: Jak wielu z was wie, ostatnie trzy lata przyniosły mi wyzwania w postaci urazów i operacji. Ciężko pracowałem, aby powrócić do pełnej formy. Znam zarówno możliwości, jak i ograniczenia mojego ciała. Ostatnie oznaki były dla mnie jasne.

Mam 41 lat. W ciągu 24 lat rozegrałem ponad 1500 meczów. Tenis potraktował mnie tak hojnie, jak nie mogłem sobie tego wymarzyć. Nadszedł jednak czas, aby zakończyć karierę. 

Ostatni raz Roger Federer pojawi się na korcie podczas Laver Cup, czyli turnieju, który został utworzony z inicjatywy szwajcarskiego tenisisty. Zmagania rozpoczną się 23 września i potrwają do 25 września 2022 roku.