Aktualności 16 września 2022

Koniec pewnej epoki. Cały świat reaguje na decyzję Rogera Federera

Bez wątpienia najważniejszą informacją wczorajszego dnia była decyzja Rogera Federera. Szwajcarski mistrz oznajmił, iż kończy karierę, a jego ostatni występ będzie miał miejsce na Laver Cup. W związku z końcem pewnej epoki, wiele znanych osób, nie tylko ze świata sportu, zareagowało na komunikat Federera. 

Roger Federer kończy karierę

Mamy niesamowite szczęście, że w ostatnich dwóch dekadach mogliśmy obserwować rywalizacje trzech wybitnych tenisistów. Dla wielu kibiców tenisa czy samych zawodników, prawdziwą ikoną i wzorem do naśladowania był Roger Federer. Szwajcar wygrał 20 wielkoszlemowych turniejów, a także sięgał po wiele tytułów w innych imprezach.

W czwartek Roger Federer ogłosił zakończenie kariery. Choć w ostatnich miesiącach nie mieliśmy przyjemności oglądania Federera na kortach, gdyż Szwajcar zmagał się z problemami zdrowotnymi, sama decyzja 41-latak była i tak sporym zaskoczeniem.

Tenisiści dziękują Federerowi

Jak kluczową rolę dla całego tenisa odegrał Roger Federer dobitnie udowadnia reakcja świata na zakończenie kariery przez Szwajcara. Nie zabrakło oczywiście wielu wpisów samych tenisistów.

Posty opublikowali dwaj najwięksi rywale Rogera Federera, czyli Rafa Nadal oraz Novak Djoković.

 

Szwajcarowi podziękowała także Iga Świątek:

Post opublikował również Hubert Hurkacz. Warto zaznaczyć, że polski tenisista był ostatnim rywalem Rogera Federera na wielkoszlemowym turnieju. Hubert wygrał ćwierćfinałowe starcie na Wimbledonie w 2021 roku.

Wybitniej kariery pogratulowała Szwajcarowi mistrzyni kobiecego tenisa – Serena Williams, która niedawno również zdecydowała się na zakończenie kariery, więc przywitała Federera w “retirement club”.

Nie zabrakło reakcji i podziękowań od innych tenisistów oraz tenisistek, takich jak Carlos Alcaraz, Belinda Bencic, Garbine Muguruza. Wpisy opublikowali także Juan Martín del Potro czy Andy Roddick.

Reakcja całego świata

Nikt nie ma wątpliwości, że Roger Federer jest ikoną tenisa XXI wieku. Potwierdzają to wpisy osób, które nie są związane z tenisem, ale mają olbrzymi wpływ na inne dyscypliny lub dziedziny. Post opublikował Leo Messi, który napisał: Geniusz, najlepszy w historii tenisa. Wzór dla każdego sportowca. Wszystkiego najlepszego na nowym etapie życia.

 

Krótki, ale wymowny wpis opublikował Luka Modrić.

Na decyzję Rogera Federera zareagował nawet Bill Gates.