Aktualności 14 września 2022

Mateusz Morawiecki: Ubiegamy się o organizację kolejnych MŚ w siatkówce

Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce na tegorocznych Mistrzostwach Świata w siatkówce. Niewykluczone, że kolejny Mundial w tej dyscyplinie również zawita do naszego kraju - o tym, że Polska stara się o organizację imprezy w 2026 roku powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki o MŚ w 2026 roku

We wtorek premier Mateusz Morawiecki spotkał się z polskimi siatkarzami, którzy w niedzielę wywalczyli wicemistrzostwo świata. Szef rządu przekazał im gratulacje związane z wynikiem sportowym oraz przyznał, że teraz nasz kraj będzie ubiegał się o organizację kolejnych Mistrzostw Świata, które odbędą się w 2026 roku.

– Ubiegamy się teraz o organizację kolejny Mistrzostw Świata w siatkówce, za cztery lata, czyli w 2026 roku. Liczymy, że otrzymamy ten przywilej, bo kolejny raz pokazaliśmy dużą klasę – powiedział Morawicki.

Przypomnijmy, że Polska pierwszy raz zorganizowała siatkarski Mundial w 2014 roku. Tegoroczne Mistrzostwa Świata miały odbyć się w Rosji, ale ostatecznie zostały jej odebrane w związku z agresją na Ukrainę.

– Chcę podziękować siatkarzom w imieniu wszystkich Polaków. To były wspaniałe emocje. Gdyby ktoś dziesięć lat temu powiedział, że srebro będzie niewystarczające, to zapewniłbym go, że się pomylił. Nie znam drugiej dyscypliny zespołowej, w której byłaby tak duża dominacja Polaków – dodał premier.

Mistrzostwa Świata kobiet już niebawem

Przypomnijmy, że już 23 września ruszają Mistrzostwa Świata w siatkówce kobiet. Impreza odbędzie się w Polsce oraz Holandii, a biało-czerwone w grupie zmierzą się z Turcją, Chorwacją, Tajlandią, Koreą Południową oraz Dominikaną. Fazę grupową, poza pierwszym meczem, Polki rozegrają w ERGO Arenie w Gdańsku.

CZYTAJ WIĘCEJ O SIATKÓWCE:

Podsumowanie MŚ FIVB 2022. Jaki był siatkarski Mundial w Polsce?

6,55 mln widzów obejrzało finał siatkarskich MŚ

Komplet widzów na finale MŚ FIVB. Polska ze srebrem

Polskie siatkarki zagrają w DHL Match Turnament