Aktualności 12 września 2022

Komplet widzów na finale Mistrzostw Świata w siatkówce. Polacy ze srebrnymi medalami

Komplet widzów w katowickim Spodku oglądał finał siatkarskich Mistrzostw Świata pomiędzy Polską a Włochami. Wypełniła się także strefa kibica, którą zorganizowano w okolicach obiektu.

Komplet widzów w katowickim Spodku i w strefie kibica

Spotkanie finałowe Mistrzostw Świata FIVB w Katowicach zgromadziło na trybunach katowickiego Spodka komplet kibiców. Według danych światowej federacji, w hali zasiadło dokładnie 9 639 osób. Na boisku lepsi okazali się Włosi, którzy pokonali Polaków 3:1. Dzięki temu, Italia zdobyła odzyskała złoto Mistrzostw Świata po dwudziestu czterech latach. Dla Włochów to w sumie już czwarty tytuł Mistrza Świata.

Wypełniła się także strefa kibica, która została zorganizowana pod katowickim spodkiem. Według informacji, które przekazywał Polsat Sport, finałowe starcie Polska – Włochy oglądało w niej ponad trzy tysiące kibiców.

Trzecie miejsce wywalczyli Brazylijczycy, którzy w spotkaniu o brąz ograli Słowenię 3:1. Podczas tego meczu w katowickim Spodku zasiadło 6 886 widzów.

Polacy wyróżnieni

Podczas dekoracji wyróżnieni zostali najlepsi siatkarze turnieju. W “Dream Team” Mundialu znalazło się trzech Polaków – atakującym turnieju wybrany został Bartosz Kurek, z kolei w duetach przyjmujących oraz środkowych znaleźli się odpowiednio Kamil Semeniuk i Mateusz Bieniek.

• Rozgrywający: Simone Giannelli (Włochy)
  • Atakujący: Bartosz Kurek (Polska)
  • Przyjmujący: Kamil Semeniuk (Polska) i Yoandy Leal (Brazylia)
  • Środkowi: Mateusz Bieniek (Polska) i Gianluca Galassi (Włochy)
  • Libero: Fabio Balaso (Włochy)
  • MVP turnieju: Simone Giannelli (Włochy)