Aktualności 12 września 2022

Polacy główną siłą w sektorze kibiców Barcelony na mecz z Bayernem!

Trochę efekt transferu Roberta Lewandowskiego, a swoje na pewno robi odległość. Fakty są jednak takie, że Polacy będą główną siłą w sektorze gości podczas jutrzejszego hitu Ligi Mistrzów w Monachium!

Połowa sektora gości z Polski

Jak poinformował Samuel Marsden, dziennikarz ESPN i katalońskiego Sportu, aż 661 biletów kupili członkowie polskich fanklubów na sektor Barcelony w Monachium. Warto dodać, że łącznie kataloński klub sprzedał 1407 biletów na wyjazdowe spotkanie z Bayernem. – Plus jeszcze polscy socios, niewliczeni w tę statystykę. Istnieje spora szansa, że będzie nas większość – dodał Michał Gajdek, socios Barcelony i współtwórca podcastu 9CAMPNOU.

Wspomniany Gajdek napisał jednocześnie, że “efekt Lewandowskiego” to tylko wzmocnienie trendu. Wspomniał o ponad 200-osobowej grupie polskich fanów Barcelony podczas niedawnego meczu Ligi Europy z Eintrachtem we Frankfurcie.

Tutaj głównym bodźcem jest odległość, bowiem Monachium to jeden z najbliższych możliwych wyjazdów dla polskich kibiców Barcelony. Jeszcze bliżej będą mieli fani Blaugrany, gdy ta zagra w Pilznie z Viktorią. Wtedy jednak ograniczeniem z pewnością będzie pojemność sektora gości na czeskim obiekcie.

Robert Lewandowski generuje duże zainteresowanie

Wielu dziennikarzy już podkreślało, że transfer polskiego napastnika “robi robotę” pod względem zainteresowania polskich kibiców Robertem Lewandowskim. Mnóstwo Polaków podczas inauguracji na Camp Nou, a także kolejnych spotkaniach Blaugrany we wszystkich rozgrywkach. Dodatkowo TVP wybrała mecz Barcy z Viktorią Pilzno w pierwszej kolejce do transmisji, mimo hitów takich, jak Napoli-Liverpool czy Inter-Bayern.

***

Początek meczu Bayern – Barcelona już jutro o godzinie 21:00. Transmisja na antenie Polsatu Sport 1. Spotkanie skomentują z Bawarii Bożydar Iwanow i Sebastian Chabiniak.