Aktualności 9 września 2022

Rekord frekwencji tegorocznych MŚ siatkarzy ustanowiony. Ponad 12 tysięcy kibiców obejrzało mecz Polska – USA!

Reprezentacja Polski po ogromnych emocjach pokonała Stany Zjednoczone i zameldowała się w półfinale siatkarskich Mistrzostw Świata. Spotkanie z trybun Areny Gliwice oglądało dokładnie 12 258 kibiców.

Rekord frekwencji tegorocznych Mistrzostw Świata

Do czwartkowego spotkania pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi najlepszym wynikiem frekwencji mogli pochwalić się Słoweńcy. To właśnie ich spotkanie ćwierćfinałowe przeciwko Ukrainie w Lublanie obejrzało 11 200 widzów. Ten wynik został jednak pobity przez fanów biało-czerwonych.

Polscy kibice w liczbie 12 258 pojawili się w Arenie Gliwice, aby dopingować biało-czerwonych w starciu ze Stanami Zjednoczonymi. Nasza reprezentacja wygrała 3:2 po ponad dwugodzinnym meczu i wywalczyła przepustkę do strefy medalowej.

Półfinały oraz finał odbędą się w katowickim Spodku, czyli hali, która może pomieścić mniej kibiców niż Arena Gliwice. Tym samym rekord frekwencji tegorocznych Mistrzostw Świata został już ustanowiony.

Według danych FIVB, wcześniej rozgrywane spotkanie ćwierćfinałowe pomiędzy Brazylią a Argentyną (3:1 – przyp. red.) w Arenie Gliwice oglądało 6 583 widzów.

Kiedy mecz Polska – Brazylia?

W półfinale Mistrzostw Świata biało-czerwoni zmierzą się z Brazylią. Jak wspomnieliśmy, mecz odbędzie się w Katowicach, a zaplanowano go już na sobotę (tj. 10 września) o godzinie 18:00. W drugim półfinale, który rozpocznie się trzy godziny później Słowenia zagra z Włochami.

Mecz o trzecie miejsce oraz finał odbędą się w niedzielę (tj. 11 września) odpowiednio o godzinie 18:00 oraz 21:00. Transmisje wszystkich meczów można zobaczyć w Polsacie Sport, a spotkania Polaków oraz finał także w Telewizji Polskiej.

fot. FIVB