Aktualności 1 lipca 2022

PKO BP Ekstraklasa zostanie w Canal+?!

Według informacji portalu "Weszło", PKO BP Ekstraklasa pozostaje w Canal+. Dotychczasowy nadawca jako jedyny złożył ofertę w przetargu na transmisje spotkań najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Brak konkurencji nie oznacza jednak, że nie mówimy o rekordowym kontrakcie. 

Miała być konkurencja

Wiele wskazywało na to, że PKO BP Ekstraklasa otrzyma więcej niż jedną ofertę w przetargu na prawa do transmisji spotkań. W mediach przewijała się bowiem informacja, że o wzbogacenie swojej oferty PKO BP Ekstraklasą powalczy platforma Viaplay, która w imponującym stylu wkroczyła na polski rynek.

Złożenie oferty w przetargu miała również rozważać Telewizja Polska, jednakże w tym przypadku trudno było wyobrazić sobie transmisje wszystkich meczów PKO BP Ekstraklasy w TVP.

PKO BP Ekstraklasa zostaje w Canal+

Jak informuje Maciej Wąsowski z serwisu Weszło, PKO BP Ekstraklasa zostanie w Canal+. Dotychczasowy nadawca jako jedyny złożył ofertę w przetargu, a termin składania propozycji minął 30 czerwca 2022 roku. Według wspominanego źródła, Canal+ zagwarantowało 300 milionów złotych za sezon.