Aktualności 17 marca 2022

Viaplay powalczy o prawa do transmisji spotkań PKO BP Ekstraklasy?!

Viaplay buduje swoją pozycję na polskim rynku. Platforma ma już prawa do transmisji spotkań Bundesligi, Ligi Europy czy Ligi Konferencji Europy. Z kolei od przyszłego sezonu w Viaplay transmitowane będą mecze Premier League. Niewykluczone, że w przyszłości ofertę platformy wzbogacą rozgrywki PKO BP Ekstraklasy. 

Platforma wystartowała w naszym kraju w sierpniu ubiegłego roku. Zaczęło się od spotkań Bundesligi oraz meczów Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy. Viaplay stopniowo poszerza swoją ofertę. Całkiem niedawno dołączono bowiem KSW. Z kolei od przyszłego sezonu w Viaplay będziemy mogli oglądać mecze Premier League, a za rok również wyścigi Formuły 1.

PKO BP Ekstraklasa w Viaplay

Niewykluczone, że w przyszłości Viaplay wzmocni swoją ofertę o bardzo ważny produkt. Mowa o PKO BP Ekstraklasie. Jak informuje Tomasz Włodarczyk z serwisu meczyki.pl, Nordic Entertainment Group, czyli właściciel Viaplay Polska, zamierza mocno powalczyć w przetargu o prawa do pokazywania polskiej ekstraklasy w latach 2023-2027.

Biorąc pod uwagę fakt, iż Viaplay pozyskało wcześniej prawa do Premier League i Formuły 1, szanse na transmisje spotkań PKO BP Ekstraklasy na tej platformie z pewnością są spore. Pozostaje pytanie, jak na takie zmiany zareagują kibice. O ile umieszczenie kilku ważnych produktów u jednego dostawcy wydaje się pozytywne, to wiele do życzenia nadal pozostawia funkcjonowanie platformy. Klienci narzekają na problemy z transmisją w Viaplay.