Aktualności 19 maja 2022

Żelisław Żyżyński wraca do redakcji Canal+Sport

Półtora roku trwała nieobecność znanego komentatora w polskich mediach. Teraz Żelisław Żyżyński wraca do Polski i wraca do starej redakcji. Canal+ ogłosił powrót dziennikarza w jego szeregi.

Żelisław Żyżyński dotychczasową pracę dziennikarską w Polsce zakończył w grudniu 2020 roku. Wówczas podjął decyzje o wyjeździe z naszego kraju do… Zanzibaru. Tam pracował dla sieci hoteli PiliPili należącej do Polaka Wojciecha Żabińskiego. – Wojtek przekonał mnie właśnie projektem. Stworzymy telewizję na platformie YouTube, powstanie radio Pili Pili. Będę miał kontakt z wieloma Polakami, ponieważ „Wojtek na Zanzibarze”, to już teraz społeczność licząca 115 000 osób. Co więcej będę miał ogromny wpływ na pracę ze światowym potentatem w branży podróżniczej. Wojtek jest w teraz w trakcie dopinania tej współpracy – mówił w wywiadzie dla SportMarketing przed wyjazdem.

W styczniu Żelisław Żyżyński podjął decyzje o zakończeniu współpracy z PiliPili i powrocie do Polski. W Afryce pozostał jednak do końca kwietnia, by jego dzieci dokończyły rok szkolny. Teraz Canal+Sport informuje, że dziennikarz wraca do ich redakcji. Nieznane są jeszcze szczegóły. Można jednak przypuszczać, że popularnego “Żelka” zobaczymy na antenie telewizji już w nowym sezonie piłkarskim.