Aktualności 5 maja 2022

Konsorcjum Todda Boehly’ego finalizuje przejęcie Chelsea!

Powoli zbliżamy się do końca procesu związanego ze zmianą właściciela Chelsea. Według ostatnich doniesień mediów, londyński zespół przejmie konsorcjum, na którego czele stoi amerykański biznesmen Todd Boehly. 

Zmiana właściciela w Chelsea

Agresja Rosji na Ukrainie oraz wynikające z tego sankcje na rosyjskich oligarchów zmusiły Romana Abramowicza do sprzedaży Chelsea. W związku z tym, iż majątek Rosjanina w Wielkiej Brytanii został zamrożony, Abramowicz musiał pogodzić się ze stratą londyńskiego klubu bez jakichkolwiek zysków z tytułu sprzedaży.

Konsorcjum Todda Boehly’ego na czele

Od kilku tygodni trwała rywalizacja zainteresowanych podmiotów w kontekście przejęcia Chelsea. Według ostatnich doniesień mediów, batalię wygrało konsorcjum zarządzane przez Todda Boehly’ego. Jak twierdzi Ben Jacobs, finalizacja transakcji jest na ostatniej prostej, a ewentualne roszczenia Abramowicza dotyczące długu nie powinny być problemem. Ofertę konsorcjum zatwierdziła już liga.

Na ostatniej prostej całego procesu pojawił się Jim Ratcliffe, który również złożył ofertę za Chelsea. Propozycja właściciela firmy Ineos wpłynęła jednak za późno, by rywalizować z konsorcjum Boehly’ego.