Aktualności 29 kwietnia 2022

Sir Jim Ratcliffe złożył ofertę kupna Chelsea!

Nadal nie poznaliśmy nowego właściciela Chelsea. Gdy wydawało się, że odpowiadająca za transakcję The Rain Group wskaże faworyta, na ostatniej prostej pojawił się Sir Jim Ratcliffe, który złożył ofertę opiewającą na na ponad cztery miliardy funtów.

Krótka lista faworytów

Jeszcze w piątkowy poranek obowiązywała krótka lista trzech konsorcjów będących w grze o kupno Chelsea. Pierwszemu przewodził Todd Boehly, drugiemu Sir Martin Broughton, a trzeciemu Stephen Pagliuca. W ostatnich godzinach sprawa nabrała tempa.

Sir Jim Ratcliffe złożył ofertę kupna Chelsea

Z konkurencyjną ofertą pojawił się Sir Jim Ratcliffe i jego firma Ineos, która złożyła propozycję opiewającą na ponad 4 miliardy funtów. Poza 2,5 miliardami funtów przeznaczonymi na samą transakcję, Jim Ratcliffe zobowiązał się do zainwestowania 1,75 miliarda funtów w ciągu dziesięciu lat na rozbudowę stadionu, zespołu oraz całej infrastruktury. W momencie, gdy oferta Ratcliffe’a ujrzała światło dzienne, Matt Law z “The Telegraph” poinformował, iż Stephen Pagliuca wypadł z wyścigu i najprawdopodobniej to samo czeka Martina Broughtona.

Co ciekawe, firma Ineos jest właścicielem francuskiego klubu OGC Nice.