Aktualności 27 kwietnia 2022

Iga Świątek wycofała się z turnieju w Madrycie

Już jutro (tj. czwartek) rozpocznie się turniej WTA 1000 w Madrycie. W zmaganiach ostatecznie nie weźmie udziału Iga Świątek. Liderka rankingu wycofała się z rywalizacji w wyniku kontuzji prawego barku. 

Świetna forma Polki

Iga Świątek idzie jak burza. Polka ma na swoim koncie cztery wygrane turnieje z rzędu. Mowa o zmaganiach w Doha, Indian Wells, Miami oraz Stuttgarcie. Liderka rankingu miała wystąpić w Madrycie, gdzie została już rozlosowana w drabince. Zmagania w stolicy Hiszpanii startują 28 kwietnia.

Iga Świątek nie wystąpi w Madrycie

Ostatecznie Iga Świątek nie weźmie udziału w turnieju w Madrycie. Powodem jest kontuzja prawego barku. W wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych, Polka tłumaczy swoją decyzję – Po bardzo intensywnym czasie i wygraniu 4 turniejów z rzędu przyszedł czas, aby zregenerować moje ramię, które dawało delikatne sygnały przemęczenia już po Miami. Niestety, potrzebuję przerwy od ciągłego grania i dlatego nie zagram w turnieju w Madrycie. Moje ciało potrzebuje regeneracji. Po odpoczynku i zadbaniu o ramię będę przygotowywała się za granicą do turnieju w Rzymie i do Rolanda Garrosa. Do zobaczenia niebawem. Liczę, że w Madrycie zagram jeszcze nie raz. 

W najbliższym czasie najważniejszym startem jest oczywiście Roland Garros, czyli turniej zaliczany do Wielkiego Szlema, który wystartuje pod koniec maja i potrwa do początku czerwca.