Aktualności 22 marca 2022

Euro 2028 odbędzie się w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii?

Wiele wskazuje na to, że niebawem oficjalnie poznamy gospodarza kolejnych Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Imprezę w 2028 roku najprawdopodobniej zorganizują Anglia, Szkocja, Walia, Irlandia Północna oraz Irlandia.

Tylko jedna oferta na stole

Już kilka tygodni temu mówiło się o tym, że to właśnie wspólna oferta do organizacji Euro 2028 ze strony Anglii, Szkocji, Wali, Irlandii Północnej oraz Irlandii wydaje się najpoważniejsza. Jak się okazuje, do tej pory do UEFA nie zgłosili się żadni inni chętni, którzy chcieliby zorganizować europejski czempionat. Wydaje się zatem, że oficjalne potwierdzenie gospodarza to kwestia czasu.

Znane są również niektóre areny, jakie miałby gościć mistrzostwa. Wśród nich są obiekty narodowe w Glasgow, Cardiff i Dublinie a także stadiony Tottenhamu, Liverpoolu, Newcastle czy Manchesteru United.

32 reprezentacje zagrają na Euro 2028?

Przypomnijmy, że najbliższe Euro w 2024 roku, odbędzie się w Niemczech. Będzie to trzeci, a jednocześnie ostatni turniej, w którym udział wezmą 24 drużyny. Od kolejnej imprezy na mistrzostwach Starego Kontynentu ma zagrać 32 reprezentacje.

O tej koncepcji UEFA mówi się od dawna. Według nieoficjalnych doniesień, federacja jest już pewna tej decyzji i ma ją ogłosić jeszcze w kwietniu.