Aktualności 10 lutego 2022

Kurt Zouma stracił umowę sponsorską z Adidasem

Wydarzenia z udziałem Kurta Zoumy nie mogły obejść się bez konsekwencji. Francuski defensor, który znęcał się nad kotem, stracił umowę sponsorską z firmą Adidas. Piłkarz West Hamu otrzymał także najwyższą możliwą grzywnę od swojego klubu. 

Karygodne zachowanie Kurta Zoumy

Przypomnijmy, że Kurt Zouma znęcał się nad kotem, kopiąc oraz uderzając swojego zwierzaka. To wszystko mogliśmy zobaczyć w materiale wideo. Niewątpliwy wstręt wzbudza fakt, iż na nagraniu pojawia się dziecko, które podaje kota francuskiemu defensorowi.

Zouma stracił sponsora

Tak obrzydliwe zachowanie nie mogło obejść się bez konsekwencji. Na samym początku zaskoczył sam klub, który nie odsunął zawodnika od wtorkowego meczu z Watford. Taka decyzja West Hamu spotkała się ze sporym oburzeniem nie tylko kibiców, ale również sponsorów. Firma Experience Kissimmee zakończyła współprace z londyńskim zespołem.

Skutki swojej głupoty odczuwa również Kurt Zouma. Ostatecznie francuski defensor otrzymał najwyższą możliwą grzywnę od klubu. Dodatkowo zawodnik stracił umowę sponsorską z firmą Adidas. W komunikacie niemieckiego przedsiębiorstwa czytamy – Zakończyliśmy nasze dochodzenie i możemy potwierdzić, że Kurt Zouma nie jest już sportowcem z „rodziny” adidas.