Aktualności 8 lutego 2022

Kolejny skandal z udziałem piłkarza z Premier League. Kurt Zouma znęcał się nad kotem

W ostatnim czasie niejednokrotnie poruszamy temat związany z Premier League. Nie jest to jednak efekt widowiskowych spotkań czy pięknych bramek w tej lidze. W angielskich mediach ponownie wybuchł skandal z udziałem piłkarza. Tym razem to Kurt Zouma. Francuz znęcał się nad kotem, kopiąc oraz uderzając zwierzaka. 

Zouma znęcał się nad kotem

Historię ujawnia “The Sun”, które opublikowało materiał wideo. Nie będziemy tutaj udostępniać tego obrzydliwego nagrania. Widać na nim, jak Kurt Zouma najpierw kopie, a następnie uderza kota. Co gorsza, towarzyszą mu (najprawdopodobniej) jeden mężczyzna oraz dziecko. Wszyscy uśmiechnięci.

Reakcja klubu i piłkarza

Dziennik skontaktował się już z klubem zawodnika. West Ham przedstawił następujący komunikat – Klub całkowicie potępia działania Kurta Zoumy.  Rozmawialiśmy z piłkarzem i będziemy zajmować się tą sprawą wewnętrznie, ale chcielibyśmy jasno powiedzieć, że w żaden sposób nie tolerujemy okrucieństwa wobec zwierząt.

O komentarz poproszono również samego piłkarza – Chcę przeprosić za moje czyny. Nie ma usprawiedliwienia dla mojego zachowania. Szczerzę żałuję. Chcę również powiedzieć, jak bardzo przepraszam każdego, kto był zdenerwowany tym filmem. Zapewniam wszystkich, że nasze dwa koty są całkowicie zdrowe i czują się dobrze. Są przez nas kochane i szanowane, a to zachowanie było jednorazowym incydentem, który się więcej nie powtórzy.

Na ten moment nie wiadomo, czy West Ham wyciągnie większe konsekwencje związane z karygodnym zachowaniem piłkarza.