Aktualności 5 stycznia 2022

Novak Djokovic opuszcza Australię. Dokumenty Serba straciły ważność!

Mnóstwo zamieszenia i emocji wzbudza sprawa Novaka Djokovicia. Serb tradycyjnie wybrał się do Australii, by zawalczyć o kolejny tytuł w Australian Open. W związku z obowiązującymi przepisami, jego udział w tym turnieju stał pod znakiem zapytania. Po wielu tygodniach ciszy, Djokovic oznajmił, iż otrzymał zgodę na przyjazd do Australii. Sytuacja uległa jednak zmianie. Serb nie weźmie udziału w AO.

Specjalne zezwolenie z kontrowersjami w tle

We wtorek Novak Djokovic podzielił się ważną informacją. Serb zakomunikował, iż wybiera się do Australii, gdyż otrzymał specjalne zezwolenie. Tym samym lider rankingu ATP zasugerował, że został wyjątkowo potraktowany. Taki rozwój wydarzeń wzbudził ogromne kontrowersje. W szczególności, że z udziału w turnieju musiała zrezygnować Natalia Wichlancewa, która co prawda była zaszczepiona, ale Sputnikiem.

Djokovic wraca do domu

Nie wiadomo, jakie zasady obowiązywały Djokovicia. Serb przyleciał do Australii, ale nie opuścił nawet lotniska. Lider rankingu od razu trafił do specjalnego pomieszczenia, a na zewnątrz rozstrzygały się jego losy w kontekście udziału w Australian Open. Po godzinach niepewności, minister zdrowia Australii – Greg Hunt poinformował, iż Novak Djokovic wraca do domu, gdyż nie miał ważnych dokumentów. Wiza Serba została anulowana.