Aktualności 4 stycznia 2022

Novak Djoković weźmie udział w Australian Open. Serb otrzymał specjalne zezwolenie

Już 17 stycznia 2022 roku rozpocznie się kolejna edycja Australian Open. Przez wiele tygodni pod znakiem zapytania stał występ Novaka Djokovicia. Wszystko za sprawą przepisów, jakie funkcjonują w Australii, a także niejasnym statusie Serba w kontekście zaszczepienia. Ostatecznie Djokovic weźmie udział w Wielkim Szlemie. Lider rankingu przyznał, że otrzymał specjalne zezwolenie.

Novak Djoković zagra w Australian Open

Jakiś czas temu władze Australii oraz przedstawiciele Australian Open jednoznacznie wypowiedzieli się na temat obowiązkowych szczepień tenisistów i tenisistek. Tym samym niepewny był udział Novaka Djokovicia, który cały czas nie wypowiadał się o swoim statusie.

Po wielu tygodniach niepewności, lider rankingu ATP zakomunikował, iż weźmie udział w Australian Open. Serb przyznał na swoim Instagramie, iż otrzymał specjalne zezwolenie. Szczegóły tej przepustki są nieznane. Wielu kibiców i ekspertów nie ma jednak wątpliwości, iż Djoković zawita do Australii bez obowiązkowego szczepienia.

Są równi i równiejsi?

Ta decyzja może wzbudzić ogromne zamieszanie. Wszystko za sprawą niekonsekwentności organizatorów i samej Australii. Jeszcze w grudniu media obiegła informacja, iż rosyjska tenisistka – Natalia Wichlancewa nie weźmie udziału w Australian Open, choć jest osobą zaszczepioną. Zawodniczka nie została dopuszczona, gdyż jest zaszczepiona Sputnikiem.

Jeśli Djoković otrzymał zezwolenie mimo braku szczepienia, śmiało można mówić o wielkim skandalu.