Aktualności 12 listopada 2021

Iga Świątek zgromadziła przed telewizorami przeszło 100 tysięcy widzów

autor: Mateusz Mazur

Iga Świątek ma za sobą niezbyt udany debiut w turnieju WTA Finals w Guadalajarze. Polska tenisistka zdołała jednak przyciągnąć przed telewizory naprawdę sporą widownie. Zmagania Świątek śledziło wczoraj za pośrednictwem Canal+ przeszło 100 tysięcy widzów. 

Jak informuje Mariusz Wójcicki, dyrektor Stars TV, mecz turnieju WTA Finals, w którym rywalką Igi Świątek była Greczynka – Maria Sakkari, cieszył się wśród polskich widzów ogromną popularnością. Poczynania polskiej tenisistki śledziło bowiem 131 tysięcy widzów, co zarówno w przypadku tenisa kobiet w Polsce, jak i tenisa kobiet w Canal+ jest naprawdę świetnym wynikiem.

obraz-2021-11-12-153921

Tenis coraz popularniejszy

Między innymi dzięki sukcesom Igi Świątek, transmisje tenisa cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Ubiegłoroczny ćwierćfinał Roland, z udziałem polskiej tenisistki, śledziło na antenie Eurosportu 1 prawie 600 tysięcy widzów. Ze względu na to, koncern Discovery zdecydował o pokazaniu meczu półfinałowego na otwartej antenie TVN. Wówczas przed telewizorami zasiadło 560 tysięcy osób.