Aktualności 11 października 2021

Iga Świątek przekaże wygraną za mecz na pomoc w obszarze zdrowia psychicznego

Dziesiątego października miał miejsce Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Swój mecz w Indian Wells rozgrywała także Iga Świątek. Tuż po spotkaniu najlepszego polska tenisistka poinformowała o wsparciu, jakie przekaże odpowiedniej organizacji odpowiadającej za pomoc w obszarze zdrowia psychicznego.

Ważna współpraca

Niejednokrotnie Iga Świątek wspomina osoby, które pomogły jej dojść do miejsca, gdzie aktualnie się znajduje. W tym gronie jest Daria Abramowicz, psycholog sportowy współpracujący z naszą najlepszą tenisistką. Sama Iga Świątek stara się podkreślać, jak ta współpraca jest dla niej ważna.

Wsparcie organizacji

W niedzielny wieczór Iga Świątek rywalizowała w trzeciej rundzie Indian Wells z Rosjanką – Weroniką Kudiermietową. Polka nie miała większych problemów z pokonaniem niżej sklasyfikowanej rywalki, triumfując w starciu 6:1, 6:0.

Tuż po meczu Iga Świątek opublikowała specjalny post, w którym poinformowała, iż wygraną z tego meczu przekaże organizacji, która działa w obszarze zdrowia psychicznego – Kiedy jestem w stanie cieszyć się moją grą jak dzisiaj, jestem szczęśliwa i wdzięczna. Ale to nie będzie zwykły pomeczowy post, bo to nie jest zwykły dzień. Chcę odnieść się do #ŚwiatowyDzieńZdrowiaPsychicznego. To dla mnie ważne, żeby rosła świadomość na temat poszukiwania wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego, gdy tego potrzebujemy. Proszenie o pomoc to oznaka odwagi i siły, nie słabości. Jak napisał dziś Michael Phelps: to okej nie czuć się dobrze. A mój dzień był więcej niż dobry. Chciałabym dedykować moje zwycięstwo wszystkim, którzy nie czują się dobrze i dołożyć swoją cegiełkę, aby pomóc im choć trochę. Chcę przekazać moją wygraną za 3. rundę, a więc 50 tysięcy dolarów, organizacji, która niesie pomoc w obszarze zdrowia psychicznego. Możecie pomoc mi dokonać wyboru w komentarzach. Po turnieju razem z moim zespołem przejrzę Wasze propozycje, chciałabym, żebyście mieli udział w tej decyzji. I dlatego też od razu dam znać, jaką inicjatywę wesprzemy z okazji tego ważnego dnia.