Aktualności 7 października 2021

Wielka zmiana na rynku praw telewizyjnych. Skoki narciarskie w TVN!

Kwestia praw telewizyjnych skoków narciarskich w końcu rozstrzygnięta. Zdecydowaną większość konkursów Pucharu Świata kibice będą mogli oglądać w TVN, Eurosporcie 1 oraz serwisie player.pl. To ogromna zmiana, biorąc pod uwagę fakt, iż w ostatnich latach popularna dyscyplina zimowa transmitowana była w Telewizji Polskiej.

Mocna postawa

O kwestii praw telewizyjnych skoków narciarskich w Polsce pisaliśmy w połowie września. Już wtedy pojawiały się pierwsze informacje dotyczące zakupu licencji przez grupę Discovery. Pozostawało pytanie, czy w związku z panującym rozporządzeniem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, nabywca zdecyduje się na sprzedaż sublicencji Telewizji Polskiej.

Skoki narciarskie w TVN

Najwidoczniej obie strony nie doszły do porozumienia lub po prostu grupa Discovery zdecydowała się na zachowanie dla siebie praw telewizyjnych do skoków narciarskich. Po tygodniach oczekiwań w końcu pojawiły się oficjalny komunikat. Wszystkie konkursy Pucharu Świata rozgrywane poza Polską będą pokazywane w TVN, natomiast zmagania w Wiśle i Zakopanem pozostają w Telewizji Polskiej. Na Eurosporcie oraz w serwisie player.pl będzie można śledzić również kwalifikacje do konkursów.

O wzbogaceniu swojej oferty wypowiedział się dyrektor programowy TVN – Edward Miszczak – W TVN mamy bezkonkurencyjną ofertę rozrywkową, świetne seriale, niedoścignione w swojej kategorii newsy, najlepszą telewizję śniadaniową, a teraz dodatkowo jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych tej zimy – skoki narciarskie. To historyczna zmiana w naszej ofercie programowej. Ucieszą się z niej widzowie naszego głównego kanału i wszyscy fani skoków w Polsce. Damy z siebie wszystko, by zobaczyli tę kultową dyscyplinę w niespotykanej dotąd odsłonie.