Aktualności 17 sierpnia 2021

Jan-Krzysztof Duda wspierany przez ORLEN

Jeden z najlepszych szachistów globu i świeżo upieczony triumfator Pucharu Świata Jan-Krzysztof Duda zyskuje potężne wsparcie. Wczoraj prezes PKN Orlen Daniel Obajtek ogłosił, że koncern bierze pod swoje skrzydła kolejnego wybitnego polskiego sportowca.

Duda dołącza do innych wielkich

Grupa Sportowa ORLEN zrzesza wybitnych polskich sportowców. Wśród nich są najlepsi polscy lekkoatleci z Anitą Włodarczyk na czele. Są także przedstawiciele sportów motorowych – Robert Kubica czy Bartosz Zmarzlik. Teraz koncern naftowy dołącza swojej grupy także przedstawiciela szachów.

Cieszę się, że dołączam do Grupy Sportowej Orlen. Wierzę, że dzięki wsparciu stabilnego sponsora, jakim jest PKN ON, będę mógł konsekwentnie budować swoją karierę, osiągając kolejne sukcesy. Współpraca w ramach jednej grupy z ikonami polskiego sportu, na przykład z Anitą Włodarczyk i Marią Andrejczyk, to dla mnie szansa na zdobywanie kolejnych ważnych doświadczeń, które jeszcze bardziej pomogą mi rozwijać się sportowo – powiedział Jan-Krzysztof Duda.

Najlepszy polski szachista przed chwilą pokonał Magnusa Carlsena i zdobył Puchar Świata. Dzięki temu wystąpi w przyszłym roku w tzw. Turnieju Kandydatów. To z kolei może być przepustka do rywalizacji o tytuł mistrza świata. Teraz jednak Jan-Krzysztof Duda wystąpi – już jako członek grupy sportowej ORLEN – w Ustroniu podczas festiwalu szachowego.