Aktualności 13 sierpnia 2021

#LukWhosBack czyli Lukaku wraca do Chelsea!

autor: Adam Pera
W czwartkowy wieczór kolejny transfer czołowego piłkarza świata doszedł do skutku. Romelu Lukaku został przedstawiony jako nowy gracz Chelsea, co oznacza dla niego powrót do Londynu po ponad siedmiu latach.

Walka Chelsea o nowego napastnika

Po zwycięstwie w Lidze Mistrzów Chelsea postanowiła nie próżnować na rynku transferowym. Od dłuższego czasu słychać było bowiem głosy, jakoby na Stamford Bridge miał zawitać nowy napastnik, który miałby zapewnić The Blues zwiększenie skuteczności w ofensywie. Grono potencjalnych snajperów ograniczało się do absolutnego topu, a w mediach przewijały się takie nazwiska jak Haaland, Lewandowski, Kane czy Lukaku.

Od tygodnia czołowi dziennikarze zgodnie twierdzili, że transfer Romelu Lukaku do Chelsea jest już kwestią czasu. W czwartkowy wieczór transakcja została oficjalnie sfinalizowana, a Belg podpisał pięcioletni kontrakt. Dla 28-latka będzie to powrót na Stamford Bridge po ponad siedmiu latach, gdyż był on już graczem “The Blues” pomiędzy 2011 a 2014 rokiem.

Prezentacja Lukaku

Całość prezentacji przebiegła bardzo sprawnie. Najpierw, na mediach społecznościowych Chelsea pojawiła się krótka, piętnastosekundowa zajawka, po której wszyscy oczekiwali już tylko oficjalnej informacji o transferze. Po kilkunastu minutach zobaczyć mogliśmy już nieco dłuższe wideo z podpisem: “Witaj w domu, Romelu Lukaku”. Materiał przedstawia zawodnika podczas swojego pierwszego pobytu w Chelsea, a także krótkie przebitki jego drogi prowadzącej z powrotem do Londynu. Wszelkie materiały na social mediach klubu okraszone są hasztagiem #LukWhosBack.

Była to już druga prezentacja czołowego piłkarza świata w krótkim czasie. We wtorek i środę podziwiać mogliśmy bowiem ogłoszenie transferu Leo Messiego do PSG oraz jego prezentację w klubie.