Aktualności 11 sierpnia 2021

Messi zaprezentowany w PSG!

autor: Adam Pera
Stało się to, co jeszcze jakiś czas temu każdy traktował jako science-fiction - Leo Messi został piłkarzem PSG. We wtorek mogliśmy podziwiać oficjalną prezentację zawodnika, natomiast w środowy poranek konferencję prasową.

Zamieszanie wokół Messiego

W ubiegły czwartek sensacyjnie ogłoszono, że Leo Messi nie podpisze nowego kontraktu z Barceloną. Pomimo tego, że sam piłkarz doszedł do porozumienia z ekipą “Dumy Katalonii”, to finalizacja przedłużenia umowy nie była jednak możliwa. Powodem takiego stanu rzeczy były restrykcyjne przepisy finansowe ligi.

Całe zamieszanie wykorzystały władze Paris Saint-Germain, które błyskawicznie zgłosiły się po 34-latka. Negocjacje nie trwały długo i kwestią czasu pozostało pojawienie się Argentyńczyka w stolicy Francji. Transfer został sfinalizowany we wtorek, kiedy to napastnik pojawił się w Paryżu i podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Prezentacja Argentyńczyka w PSG

Przejście Leo Messiego do PSG odbiło się szerokim echem w całym świecie futbolu. W social mediach wicemistrzów Francji pojawiło się wiele filmików promujących transfer. Główne wideo prezentujące Messiego na Parc des Princes ma już ponad 800000 polubień na Twitterze i niemal 18 mln odtworzeń.

Trzeba przyznać, że francuski klub bardzo dobrze poprowadził całą sagę związaną z transferem Messiego do PSG. Wpisy klubu na mediach społecznościowych udanie podgrzewały atmosferę i budowały napięcie. Ponadto, piłkarz będzie występował w Paryżu z numerem 30 na koszulce, co stanowi powrót do przeszłości i początków kariery Argentyńczyka. Messi występował bowiem z tym numerem w barwach FC Barcelony w sezonach 2004/2005 oraz 2005/2006.