Aktualności 26 lipca 2021

Amazon Prime Video wyprodukuje film o Robercie Lewandowskim

Ostatnie lata są dla Roberta Lewandowskiego niezwykle udane. Reprezentant Polski razem z Bayernem Monachium sięgnął po Ligę Mistrzów, a podczas kampanii 2020/2021 pobił rekord Bundesligi w liczbie strzelonych goli. Nic dziwnego, że Amazon Prime Video zdecydowało się na wyróżnienie polskiego piłkarza.

Nieoczywisty pomysł

O produkcji filmu dokumentalnego poświęconemu Robertowi Lewandowskiemu poinformował Tomasz Włodarczyk z serwisu “meczyki.pl”. Jak możemy się dowiedzieć, premiera zaplanowana jest na 2022 rok, a za produkcję odpowiada Papaya Films. Reżyserem tego dokumentu jest z kolei Maciej Kowalczuk.

Z wypowiedzi Roberta Lewandowskiego wynika, iż możemy doczekać się ciekawej, nieszablonowej produkcji –  Pomysł na ten film jest nieoczywisty, dlatego zdecydowałem się na jego realizację. To będzie historia wzlotów i upadków, momentów siły, ale i chwil słabości. Bez upiększania – tak jak było naprawdę.

Amazon zadomowił się w futbolu

Nie będzie to pierwsza produkcja Amazon Prime Video poświęcona konkretnemu piłkarzowi. W przeszłości pod szyldem amerykańskiej platformy wypuszczono m.in. film “Make Us Dream” o Stevenie Gerrardzie czy serial o Sergio Ramosie.