Aktualności 16 lipca 2021

Zielone stroje znikną z boisk Serie A!

Z reguły nowe technologie służą przede wszystkim po to, by ułatwić funkcjonowanie pewnych aspektów. Jak się okazuje, czasem mogą stanąć również na przeszkodzie. W Serie A od sezonu 2022/2023 znikną zielone stroje. Wszystko za sprawą możliwych problemów z oglądaniem spotkań. 

Wyższy poziom transmisji

Podczas transmisji sportowych coraz częściej pojawiają się różnego rodzaju dodatki, najczęściej w postaci statystyk sportowców lub drużyn. Taki sam plan zamierza wprowadzić Serie A, która od sezonu 2022/2023 będzie używać zaawansowanych technologii, pozwalających w trakcie transmisji zaprezentować specjalne grafiki m.in. ze statystykami.

Brak zielonych koszulek

Do realizacji tej opcji potrzebny będzie greenscreen, który umożliwi wyświetlanie statystyk i animacji. To powoduje, że poruszanie się na murawie piłkarzy w zielonych strojach zakłóci obraz. Efekt jest taki, iż Serie A zakazała klubom występowanie w trykotach o tym właśnie kolorze.

Zespoły mają zatem czas, by na sezon 2022/2023 przygotować inne opcje. Spory problem może mieć przede wszystkim Sassuolo, które kojarzone jest głównie z zielonym kolorem.

tagi:Serie A