Aktualności 10 czerwca 2021

Śląsk Wrocław z własną fundacją

Otwieranie nowych sekcji było, wiele akcji charytatywnych, a także prospołecznych także. Teraz Śląsk Wrocław robi kolejny krok. Klub z Dolnego Śląska właśnie powołał do życia swoją fundację. Głównym celem ma być walka o równy dostęp oraz upowszechnienie aktywności fizycznej dla mieszkańców Wrocławia i okolic.

Śląsk Wrocław to dzisiaj jedyny klub w Polsce, który posiada drużyny w najwyższych klasach rozgrywkowych piłki nożnej zarówno u pań, jak i panów. Zresztą rodzina WKS-u cały czas się rozrasta. Od półtora roku funkcjonuje m.in. sekcja futsalu, o której niedawno pisaliśmy na łamach SportMarketing. – Fundacja Śląska Wrocław stawia sobie za cel zlikwidowanie różnic w dostępie do zajęć sportowych dziewcząt i chłopców, kształtowanie nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego oraz upowszechniania idei wychowania poprzez sport – czytamy na oficjalnej stronie klubu. Jednocześnie w komunikacie możemy dowiedzieć się, że chodzi w dużej mierze o osoby nie objęte do tej pory profesjonalnym szkoleniem piłkarskim.

– Zawsze wierzyliśmy, że dla takiego klubu jak Śląsk liczy się coś więcej niż wyłącznie rywalizacja sportowa. Realizowanie misji społecznej, tworzenie klubu bez barier, otwartego dla wszystkich wrocławianek i wrocławian, traktujemy jako fundament naszej strategii. Z pełną świadomością chcemy wykorzystać siłę marki Śląska Wrocław, aby poprzez działalność fundacji wspomagać rozwój sportowy mieszkańców Wrocławia i znacznie rozszerzyć krąg osób, które możemy objąć naszym wsparciem – powiedział prezes Śląska Piotr Waśniewski, który jednocześnie został prezesem powstającej fundacji.

Śląsk Wrocław w ostatnich miesiącach podejmował wiele inicjatyw z zakresu CSR. W maju pojawiła się akcja “Trójkolorowa krew”, czyli kolejny raz współpraca z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, a także Kliniką Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei”.