Aktualności 30 kwietnia 2021

St.Pauli dołącza do protestu angielskich klubów

Ostatnio pisaliśmy na temat specyficznego protestu podjętego przez angielskie kluby. W wielkim skrócie chodzi o "ciszę" w social mediach. To ma być sprzeciw wobec negatywnej roli mediów społecznościowych, w których wylewa się coraz większe morze nienawiści. 

Szeroki zasięg

Jako pierwsze ruszyły angielskie kluby. Przed chwilą do protestu przyłączyła się UEFA. Teraz czas na jeden z najbardziej zaangażowanych społecznie i politycznie klubów w Europie.

Niemiecki klub ogłosił dzisiaj na łamach… swojej strony internetowej. St. Pauli nie będzie publikować żadnych treści na swoich kanałach od piątku rano do poniedziałku wieczór. Klub poinformował, że piłkarze oraz sztab szkoleniowy pierwszego zespołu także dołączają do tej formy protestu. Jednak nie oznacza to przerw w “dostawach” informacji z meczów. Wszystko dlatego, że pierwszy zespół, podobnie jak wszystkie kluby Bundesligi i 2. Bundesligi w ten weekend pauzują.

– Ludzie, którzy doznali dyskryminacji ze względu na kolor skóry, swoją sytuacje życiową oraz wyznawaną religię podzielili się z nami swoimi doświadczeniami. Social media odgrywają dzisiaj coraz większą rolę w tym kontekście. Nienawiść oraz obrażanie stało się codziennym elementem internetowego dyskursu. Dzisiaj to problem globalny – czytamy w oświadczeniu St. Pauli na oficjalnej stronie.