Aktualności 29 kwietnia 2021

UEFA dołącza do bojkotu mediów społecznościowych!

Bardzo szybkiego tempa nabiera akcja związana z bojkotem mediów społecznościowych, która ma na celu ukazanie solidarności w walce z nadużyciami w internecie. Wszystko zaczęło się od walijskiej ekipy Swansea, która zdecydowała się na ten ruch. W związku z pomysłem, dużą akcję stworzył cały angielski futbol, który zaplanował bojkot mediów społecznościowych. Do całego wydarzenia postanowiła dołączyć UEFA.

Problem z brakiem konsekwencji

Media społecznościowe to miejsce, w którym mamy okazję poczuć się naprawdę swobodnie. Niestety, niektórzy nadużywają tego aspektu, obrażając innych użytkowników. Przeważnie takie zdarzenia kończą się bez konsekwencji dla osób, które występowały w roli agresora. Na ten problem coraz częściej zwracają uwagę piłkarze.

Bojkot mediów społecznościowych

W związku z nadużyciami słownymi w sieci, angielski futbol stworzył dużą akcję, która ma na celu zbojkotować media społecznościowe przez kilka dni. Kluby zapowiedziały, iż nie będą aktywne w social mediach od 30 kwietnia godziny 15:00 do 3 maja godziny 23:59 [czasu GMT+1 przy.red.].

Do akcji postanowiła dołączyć UEFA, która również zbojkotuje swoje media społecznościowe. W takich słowach na temat inicjatywy wypowiedział się prezydent UEFA Aleksander Ceferin – Doszło do nadużyć zarówno na boisku, jak i w mediach społecznościowych. jest to niedopuszczalne i należy to powstrzymać przy pomocy władz publicznych i ustawodawczych, a także gigantów mediów społecznościowych. Pozwalanie na bezkarny wzrost kultury nienawiści jest niebezpieczne, bardzo niebezpiecznie, nie tylko dla piłki, ale całego społeczeństwa.

Dlatego wspieramy tę inicjatywę. Nadszedł czas, by piłka nożna zajęła stanowisko i byłem pod wrażeniem solidarności okazanej przez zawodników, kluby i interesariuszy.