Aktualności 21 kwietnia 2021

Nie będzie Superligi. Większość klubów wycofało się z projektu!

Miała być wielka rewolucja w futbolu. Wyszło kilka dni szumu i ogromna kompromitacja klubów, które uczestniczyły w tym projekcie. Temat dotyczący startu Superligi można schować do szuflady, gdyż większość ekip, które uczestniczyły w tych elitarnych rozgrywkach, wycofało się z tego pomysłu.

Szybka rezygnacja

Pierwsze sygnały dotyczące rezygnacji niektórych zespołów pojawiły się we wtorkowe popołudnie. Sprawę przyspieszyło zamieszanie, jakie miało miejsce w Londynie. Wielu kibiców Chelsea wyszło na ulice w ramach protestu przeciwko Superlidze. Czy to zdarzenie wpłynęło na decyzje członków tego projektu? Trudno powiedzieć. Wiadomo natomiast, że chwile później pojawiły się pierwsze poważne doniesienia dotyczące rezygnacji angielskich zespołów z udziału w Superlidze.

Najpierw o wszczęciu procedury odejścia poinformował Manchester City. Następnie, praktycznie w tym samym momencie, komunikaty przedstawiły cztery angielskie ekipy: Tottenham, Manchester United, Liverpool oraz Arsenal. Nieco później, ze względu na rozgrywany mecz, o odejściu poinformowała także Chelsea.

Włochy i Atletico również zrezygnowały

W projekcie nie uczestniczą również Atletico Madryt, Inter, Milan oraz Juventus. Pozostaje jedynie czekać na komunikaty ze strony Barcelony oraz Realu Madryt. Ostatnia może być ekipa “Królewskich”, gdyż jak wiadomo, prezesem Superligi był Florentino Perez i to on występował w mediach jako główny przedstawiciel projektu.