Aktualności 20 kwietnia 2021

Szybki upadek Superligi? Kluby zaczynają wycofywać się z projektu!

Cały piłkarski świat żyje Superligą. Niewykluczone, że temat elitarnych rozgrywek piłkarskich szybko trafi do kosza. Według ostatnich doniesień mediów, kluby będące w składzie Superligi zaczynają wycofywać się z projektu.

Efekt domina

Pierwsze sygnały dotyczące wahań w kontekście Superligi napływały z Londynu, gdzie zgromadzili się sympatycy Chelsea, którzy skandowali przeciwko elitarnym rozgrywkom. Chwilę później jeden z dziennikarz BBC Sport poinformował, iż ekipa ze Stamford Bridge zaczęła przygotowywać specjalny dokument, który ma na celu wycofać klub z Superligi.

Śladem zespołu Romana Abramowicza poszły inne drużyny. Dziennikarz Ben Jacobs zdradził, iż Atletico Madryt również podjęło decyzję o wycofaniu się z tych elitarnych rozgrywek. To samo zrobił Manchester City, o czym poinformował Martin Lipton. Z kolei Joan Laporta, nowy prezydent Barcelony udzielił wypowiedzi, w której jasno zasugerował, iż klub z Camp Nou nie dołączy do Superligi, gdyż decyzja w tej sprawie należy do socios.

Dwóch największych przegranych?

Trudno wyobrazić sobie, by Superliga doszła do skutku. Tym samym najwięcej na całym “projekcie” stracił Andrea Agnelli, który zrezygnował z funkcji przewodniczącego Stowarzyszenia Klubów Piłkarskich (ECA). Wizerunkowo źle wypadł także Florentino Perez. Prezydent Realu Madryt w nocy z poniedziałku na wtorek deklarował, iż Superliga wypali, a wszystkie kluby są zdeterminowane, by uczestniczyć w tym projekcie.