Aktualności 14 kwietnia 2021

Rząd dopuszcza sport na świeżym powietrzu

Cały czas w naszym kraju obowiązuje wiele obostrzeń wynikających z panującej pandemii. Przedstawiciele rządu poinformowali w środę, iż jeden z aspektów zostaje poluzowany. Mowa o uprawianiu sportu na świeżym powietrzu. 

Znaleźć kompromis

O dopuszczenie aktywności fizycznej na obiektach sportowych apelowało wiele organizacji. Wynika to z różnych aspektu. Jednym z nich są niepokojące raporty dotyczące stanu zdrowia społeczeństwa. Mowa dokładniej o tyciu naszych rodaków, co przy braku możliwości wykonywania aktywności fizycznych, jest zjawiskiem raczej mało zaskakującym.

Aktywność na świeżym powietrzu

Podczas specjalnej konferencji prasowej minister Adam Niedzielski poinformował, iż od 19 kwietnia możliwe będzie uprawianie aktywności sportowej na świeżym powietrzu, przy zachowaniu kilku zasad. Główna z nich to liczba osób. Maksymalnie na jednym obiekcie może być 25 osób – Od 19 kwietnia dopuszczamy możliwość uprawiania sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu (do 25 osób) i uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy – poinformował minister zdrowia.