Aktualności 10 marca 2021

Bukayo Saka nową twarzą New Balance!

W kontekście umów sponsorskich z piłkarzami zdecydowany prym wiodą dwie marki - Nike oraz Adidas. Do tej dwójki coraz śmielej puka także Puma, która zakontraktowała m.in. Neymara. Swoje ambicje ma także New Balance. Pod skrzydła amerykańskiej firmy trafił obiecujący angielski piłkarz - Bukayo Saka. 

New Balance w świecie futbolu

Biorąc pod uwagę umowy sponsorskie z piłkarzami, trudno obecnie porównywać New Balance z Nike czy Adidasem. Z firmą założoną w Stanach Zjednoczonych kojarzono przede wszystkim jednego głośnego zawodnika. Mowa o Sadio Mane, który bez wątpienia uchodzi za główną twarz firm.

Inaczej wygląda sprawa sponsoringu klubów. Tutaj New Balance wypada lepiej, gdyż z amerykańską firmą związane są takie ekipy jak Lille czy Porto, natomiast od przyszłego sezonu na logo New Balance pojawi się także na koszulkach Romy. 

Bukayo Saka nową gwiazdą

Firma stara się rozwinąć w sektorze sponsoringu topowych piłkarzy. Nową gwiazdą New Balance został Bukayo Saka, obiecujący zawodnik Arsenalu, który mimo bardzo młodego wieku stanowi już o sile utytułowanego klubu ze stolicy Anglii. 19-latek rozegrał w tym sezonie 23 spotkania w Premier League, w których strzelił 5 goli oraz zanotował 3 asysty.