Aktualności 16 lutego 2021

New Balance nowym sponsorem AS Romy!

W 2013 roku Roma doszła do porozumienie z firmą Nike, podpisując wieloletni kontrakt. Tuż przed startem sezonu 2020/2021 włoski klub zakończył przedwcześnie współpracę, sugerując tym samym zmianę. We wtorek 16 lutego poznaliśmy powodów. Roma związała się z New Balance. Logo firmy pojawi się na koszulkach od sezonu 2021/2022.

Utrata wielkiego gracza

W 2020 roku New Balance utraciło wielkiego partnera w postaci Liverpoolu. Angielski zespół w nieciekawych okolicznościach skończył współpracę, podpisując wieloletni kontrakt z Nike. W związku z zaistniałą sytuacją New Balance pozwało nawet klub z Premier League, oskarżając o brak wywiązania się z warunków umowy. Ostatecznie sąd wydał wyrok na korzyść klubu. tym samym New Balance poszukiwało nowego partnera.

Współpraca z Romą

We wtorek zarówno firma New Balance, jak i zespół piłkarski AS Roma poinformowały o nawiązaniu współpracy, która zacznie obowiązywać od sezonu 2021/2022. Na temat porozumienia wypowiedział się jeden z przedstawicieli klubu – To porozumienie stanowi ważny kamień milowy dla ambicji i rozwoju klubu. New Balance jest rozpoznawalny na całym świecie jako lider w swoim sektorze. Jesteśmy zatem przekonani, iż ta współpraca zaowocuje nowymi możliwościami rozwoju dla naszej marki. 

Co ciekawe, AS Roma jest pierwszym włoskim klubem w historii, który będzie nosić stroje z logo firmy New Balance.