Aktualności 27 lutego 2021

BWT pozostanie sponsorem Aston Martina

Spekulacje dotyczące odejścia BWT od Aston Martina i nawiązaniu współpracy z innym zespołem Formuły 1 nie potwierdziły się. Firma doszła do porozumienia z ekipą z Silverstone i pozostanie jej sponsorem w sezonie 2021.

Rozmowy BWT z Williamsem oraz Haasem

Media informowały o tym, że BWT wraz ze startem sezonu 2021 rozstanie się z Aston Martinem i spróbuje nawiązać współpracę z którymś z zespołów końca stawki – Williamsem lub Haasem. W ostatnich dniach Aston Martin uciął te spekulacje informując o pozostaniu BWT z dotychczasowym teamem.

Współpraca będzie jednak przebiegać na nowych zasadach – Best Water Technology nie będzie już sponsorem tytularnym ekipy, a na bolidzie pojawią się tylko subtelne akcenty i logotyp firmy.

– Jestem dumny z tego, że możemy kontynuować wspieranie tego niesamowitego zespołu ludzi i rozpocząć nowy rozdział z Astonem Martinem, który wraca do Formuły 1. Po mocnym sezonie 2020 wierzymy, że kolejne lata będą niezwykle obiecujące. Chcemy także kontynuować wspieranie ekipy w trakcie jej drogi na czoło stawki – skomentował pozostanie z Aston Martinem Andreas Weißenbacher, CEO BWT.

Rebranding i zmiana malowania

Sytuacja na linii BWT – Aston Martin skomplikowała się po tym, gdy zespół zmienił nazwę z Racing Point na właśnie Aston Martin. Wraz z rebrandingiem jasnym stało się, że zespół odejdzie od różowych barw, z którymi nieodłącznie kojarzyła się marka Best Water Technology. Austriacka spółka oczekiwała bowiem nadal dużej ekspozycji na bolidzie, co nie do końca pasowało do ciemnej zieleni, która zostanie głównym kolorem teamu.

Ponadto, BWT straciło także status sponsora tytularnego, a rolę tę przejęła amerykańska firma świadcząca usługi doradztwa biznesowego oraz informatyczne Cognizant. O wyglądzie nowego bolidu przekonamy się już niebawem, gdyż na 3-go marca zapowiedziana jest prezentacja samochodu.