Aktualności 20 lutego 2021

BWT chce pozostać w F1. Trwają rozmowy z dwoma zespołami

Producent systemów uzdatniania wody BWT zamierza pozostać w Formule 1. Firma przestała być sponsorem tytularnym Racing Point po zmianie nazwy na Aston Martin wraz z końcem sezonu 2020. Obecnie trwają rozmowy w sprawie nawiązania współpracy z dwoma zespołami - Williamsem oraz Haasem.

Obecność BWT w świecie sportu

BWT posiada szeroki zakres umów sponsorskich w świecie sportu. Producent jest obecny m.in. w wyścigach DTM w zespole Mücke Motorsport, studenckim zespole wyścigowym samochodów na wodór Forze Hydrogen Electric Racing czy też Porsche Carrera Cup Germany i Porsche Supercup w teamie Walter Lechner Racing. Marka jest dobrze znana również fanom sportów zimowych, gdyż logo BWT pojawia się od kilku lat na nartach polskich skoczków narciarskich.

BWT w Formule 1

Jeśli chodzi o Formułę 1 BWT wkroczyło na scenę w 2017 roku jako sponsor tytularny Force India, a później Racing Point. Ekspozycja marki była naprawdę duża, gdyż logo oraz kolorystyka firmy zajmowała znaczną część malowania bolidu. Po tym jak właściciel Racing Point Lawrence Stroll wykupił część akcji Aston Martina, zespół zmienił nazwę na Aston Martin F1.

Aston Martin F1 postawił w kolorystyce swojego bolidu na ciemną zieleń, co nie do końca spodobało się BWT, które zostałoby tym samym pozbawione znacznej części udziału w wyglądzie maszyny.

Rozmowy z Haasem i Williamsem

Best Water Technology nie zamierza jednak ostatecznie rezygnować ze swoich udziałów w F1. Zdaniem niemieckich mediów, pierwszym wyborem BWT był Haas, w którym firma miałaby zostać sponsorem tytularnym. Na drodze ku tej opcji stoi jednak nowy kierowca amerykańskiej stajni – Nikita Mazepin, którego sponsorzy nie chcą zgodzić się na wejście BWT do drużyny i przejęcie dużej części udziałów.

W związku z tym, przedstawiciele BWT nawiązali kontakt z innym zespołem z końca stawki – Williamsem. Tutaj problem jest zgoła odmienny, a dotyczy on kolorystyki bolidu oraz ubioru kierowców i osób związanych z teamem. Williams opublikował już bowiem zdjęcia przedstawiające ubiór zespołu na sezon 2021 i wraz z przejęciem udziałów przez BWT wszystko musiałoby zostać zmienione.

Przejęcie części udziałów przez BWT kwestią czasu?

W obecnych czasach trudno jest jednak twierdzić, że BWT nie znajdzie zespołu, w którym mogłoby przejąć część udziałów. Większość ekip boryka się bowiem z problemami finansowymi i wejście firmy sprawdzonej w światku F1 stanowiłoby na pewno ogromną korzyść. Pozostaje tym samym czekać na rozwój wydarzeń.

tagi:bwtf1