Aktualności 8 lutego 2021

Szymon Jadczak i Dariusz Faron dołączyli do redakcji Wirtualnej Polski

Do zespołu redakcyjnego Wirtualnej Polski dołączyło czterech znanych dziennikarzy. Wśród nich są m.in. dziennikarz sportowy Onetu Dariusz Faron, a także dziennikarz śledczy Szymon Jadczak, wcześniej związany z Grupą TVN.

Nowe nazwiska w redakcji WP

Wirtualna Polska rozpoczęła tydzień od przedstawienia czterech nowych członków zespołu redakcyjnego. Od początku kwietnia do redakcji dołączy Szymon Jadczak, natomiast w maju pracę w WP rozpoczną Dariusz Faron, Patryk Michalski i Patryk Słowik. Fanów sportu najbardziej powinny zainteresować przenosiny dwóch pierwszych z powyższych dziennikarzy.

Kim jest Szymon Jadczak?

Szymon Jadczak pracował w TVN24 od 2019 roku, natomiast wcześniej współpracował z “Superwizjerem” i “Uwagą” w TVN-ie oraz był producentem programu “Turbo Kamery” w TVN Turbo. Dziennikarz dwukrotnie odebrał nagrodę Grand Press w kategorii news – w 2009 i 2020 roku. W ubiegłym roku dotarł do informacji, według których Poczta Polska wydała na odwołane wybory prezydenckie 70 milionów złotych.

Od lat Szymon Jadczak zajmuje się również tematami związanymi ze sportem. Dziennikarz był autorem publikacji “Wisła w Ogniu. Jak bandyci ukradli Wisłę Kraków” o powiązaniach Wisły Kraków z grupami przestępczymi. Poza tym, reporter często udzielał się w tematach dotyczących afer wśród sfery kibicowskiej w Polsce.

Kim jest Dariusz Faron?

Z kolei Dariusz Faron to dziennikarz zajmujący się stricte sportem. Wcześniej był związany z “Przeglądem Sportowym” i Onetem. Od początku pracy dla tych mediów relacjonował dwa finały piłkarskiej Ligi Mistrzów, mistrzostwa świata siatkarzy oraz mistrzostwa świata i Europy piłkarzy ręcznych.

W ubiegłym roku w księgarniach w całym kraju pojawiła się biografia “Roman Kosecki. Niczego nie żałuję”, której Dariusz Faron jest współautorem. Z kolei 2016 roku dziennikarz otrzymał nagrodę dla “Sportowej Książki Roku” za współtworzenie publikacji “Grzegorz Tkaczyk. Niedokończona gra”.

Fot. materiały prasowe WP