Aktualności 21 stycznia 2021

TVP pokaże pozostałe mecze reprezentacji Polski w piłce ręcznej na mistrzostwach świata!

Dobra informacja dla kibiców, którzy bacznie obserwują poczynania reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w piłce ręcznej. Po długich negocjacjach Telewizja Polska ostatecznie zakupiła prawa do transmisji spotkań naszej kadry na tej wielkiej imprezie. Wcześniej kibice mogli oglądać mecze na platformie YouTube. 

Wygórowane żądania

Telewizja Polska początkowo planowała zakupić prawa do transmisji mistrzostw świata w piłce ręcznej. Przed startem wielkiej imprezy negocjacje nie przyniosły jednak skutku. W mediach pojawiło się specjalnie oświadczenie w związku z brakiem transmisji – Telewizja Polska S.A. nie zakupiła praw do rozpoczętych w środę 13 stycznia 2021 mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, które odbywają się w Egipcie. Sztucznie zawyżona cena była nie do zaakceptowania, jak się okazało nie tylko przez nadawcę publicznego. TVP negocjowała zakup tych praw jako jedyna polska stacja telewizyjna.

Brak mistrzostw świata w piłce ręcznej rozczarował wielu kibiców. Marek Szkolnikowski – dyrektor TVP Sport próbował wytłumaczyć rozgoryczonym sympatykom, że Telewizja Polska nie zamierzała przepłacać za otrzymanie praw.

Mecze reprezentacji Polski w TVP

Bardzo dobra postawa reprezentacji Polski na mistrzostwach świata sprawiła, iż Telewizja Polska wznowiła negocjacje w sprawie transmisji, by pokazać drugą fazę turnieju. Ostatecznie TVP będzie transmitować pozostałe mecze reprezentacji Polski. Nasi zawodnicy rozegrają jeszcze przynajmniej trzy starcia. Piłkarze ręczni zmierzą się z Urugwajem, Węgrami oraz Niemcami. W przypadku awansu, TVP będzie również transmitować dalsze mecze reprezentacji Polski. Dodatkowo w TVP pojawią się transmisje półfinałów, spotkania o trzecie miejsce i finału.

Występy Polaków można śledzić w TVP 1, online w TVPSPORT.PL a także w aplikacji mobilnej TVP Sport oraz na kanale YouTube TVP Sport.

fot. YouTube/Handball Polska