Opel dołącza do sponsorów MŚ piłkarzy ręcznych 2027. Marka będzie wspierać turniej w Niemczech
Opel został oficjalnym partnerem i sponsorem Mistrzostw Świata mężczyzn w Piłce Ręcznej 2027, które odbędą się w Niemczech. Umowa została zawarta we współpracy z agencją SPORTFIVE i stanowi kolejny element długofalowej strategii marketingowej producenta samochodów, zakładającej obecność przy najważniejszych wydarzeniach sportowych.
W ramach partnerstwa logo Opla będzie eksponowane podczas turnieju na nośnikach reklamowych, w materiałach promocyjnych oraz działaniach komunikacyjnych związanych z mistrzostwami. Firma planuje również aktywacje skierowane do kibiców oraz wykorzystanie wydarzenia do prezentacji swojej gamy nowoczesnych pojazdów, w tym modeli elektrycznych.
Co to oznacza?
Organizatorzy podkreślają, że współpraca z rozpoznawalną marką motoryzacyjną wzmacnia komercyjny potencjał turnieju i potwierdza rosnącą atrakcyjność piłki ręcznej dla sponsorów. Niemcy należą do największych rynków tej dyscypliny, a mistrzostwa świata regularnie przyciągają miliony widzów przed telewizory i na trybuny hal sportowych.
Dla Opla sponsoring stanowi okazję do budowania wizerunku marki aktywnie wspierającej sport oraz innowacyjne rozwiązania w mobilności. Firma od lat angażuje się w partnerstwa z organizacjami sportowymi i wydarzeniami o międzynarodowym zasięgu.
Umowa z organizatorami MŚ 2027 pokazuje, że nawet w obliczu transformacji branży motoryzacyjnej sport pozostaje jednym z najważniejszych narzędzi komunikacji i budowania relacji z konsumentami.
