Ze świata 25 kwietnia 2013

PES oferuje nowy tryb

autor: Redakcja
Fani piłkarskiej gry komputerowej Pro Evolution Soccer mogą liczyć na kolejne atrakcje ze strony producenta aplikacji - azjatyckiej firmy Konami.

\"\"Konami wykupiło licencję dla rozgrywek Azjatyckiej Ligi Mistrzów, dzięki czemu zawody pojawią się w finalnej wersji gry. Turniej dołączy tym samym do innych imprez piłkarskich, do których firma posiada prawa – Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Europy UEFA i Copa Libertadores.

Konami Digital Entertainment GmbH ogłosiła porozumienie z Piłkarską Konfederacją w Azji (AFC) w tym tygodniu. Prestiżowe rozgrywki z tego kontynentu pojawiać się będą w najbliższych edycjach PES.

Umowa rozpoczyna ścisłą kooperację obu stron, która doprowadzić ma do stworzenia nowego trybu rozgrywki, polegającym na wyborze jednej z 32 drużyn, które rywalizują ze sobą co roku w AFC Champions League.

Seria Pro Evolution Soccer posiada szereg licencji ligowych z całego świata, a nowy dodatek ma rozpowszechnić produkt Konami na kolejnym rynku.

– Nabycie tak ważnej licencji, jak ta, jest integralną częścią naszych ambitnych planów wobec serii PES. – mówi prezes Konami, Shinji Hirano.