Nastroje w Football League
Ciekawe badanie dotyczące finansowych nastrojów władz klubowych w Football League pokazało, że prawdziwe jest powiedzenie o belce we własnym oku.

BBC postanowiło przeprowadzić badania z udziałem władz drużyn piłkarskich występujących w Football League. Wytypowano przedstawicieli 41 klubów, których wypytywano o finansową sytuację ich drużyny oraz rywali. Wyniki są dość zaskakujące.
Spośród badanych jedynie przedstawiciele czterech drużyn zdawali się widzieć kłopoty finansowe na własnym podwórku i przyznawali, że kondycja finansowa ich zespołu jest dla nich zmartwieniem. Co ciekawe 18 na 41 przedstawicieli stwierdziło, że sytuacja ekonomiczna ich klubu jest więcej niż odpowiednia.
Wyniki te stoją w dużym kontraście względem odpowiedzi na pytanie o to czy rywale mają finansowe problemy. Okazuje się, że 66% badanych było przekonanych o tym, że kluby występujące w Football League są w bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej. Największym zmartwieniem ankietowanych był spadek frekwencji na trybunach, który znacząco zmniejsza przychody.
Czyżby wyniki tego badania potwierdzały tezę, że włodarze klubów widzą drzazgę w cudzym oku, a w swoim nie dostrzegają belki?
Redakcja Sport Marketing
Więcej Ze świata
USA w swoim stylu. To był mundial w formacie giga
Zakończyły się mistrzostwa świata 2026, które przez szefa FIFA, Gianniego Infantino, już na długo przed startem turnieju były określane mianem „największej imprezy sportowej w historii”. To pewnie pozostanie kwestią dyskusyjną, ale liczba nie kłamią – mundial miał ogromną skalę.