Opuścili boisko w trakcie meczu
Piłkarze klubu AC Milan zdecydowali się zejść z boiska pomimo tego, że mecz nadal trwał. Zaprotestowali tym samym przeciwko rasistowskim zachowaniom.

AC Milan rozgrywał w czwartek towarzyski mecz z zespołem Aurora Pro Patria 1919. Niestety pomimo tego, że mecz nie miał stawki atmosfera na trybunach była napięta. W końcu kibice zdecydowali się uciec do rasistowskich zachowań względem piłkarzy z Mediolanu.
W 25. minucie Kevin Prince Boateng postanowił więcej nie znosić obelg i zszedł z boiska. Za jego przykładem poszli pozostali zawodnicy AC Milan. W efekcie mecz przerwano, a drużyna z Mediolanu nie szybko znów zawita na ten stadion.
Zachowanie piłkarzy Milanu wzbudziło podziw i akceptację. Patrick Vieira przyznał, że jest dumny z Boatenga i jego kolegów. Francuz stwierdził, że właśnie tak należało się zachować.
Co więcej pozytywnie na temat tego gestu wypowiadają się także przedstawiciele FIFPro, którzy postulują zwiększenie uprawnień sędziów, by ci mogli przerywać mecze, które zdominowane zostaną przez rasistowskie zachowania.
Redakcja Sport Marketing
Więcej Ze świata
Rekordowy NFL Draft w Pittsburgu – historyczna frekwencja
Pierwsza runda draftu ligi NFL w 2026 roku przeszła do historii sportu jako wydarzenie o niesamowitej frekwencji. W Pittsburgu na inaugurację wydarzenia przybyło aż 320 tysięcy kibiców, co stanowi rekord wszech czasów dla pierwszego dnia draftu. Informację tę ogłosił komisarz ligi, Roger Goodell, jeszcze przed zakończeniem pierwszej rundy.