Ze świata 26 grudnia 2012

ATP krytykuje organizatorów US Open

US Open w tym roku miałoby zostać wydłużone o jeden dzień, a to oznacza, że finał męskich rozgrywek odbyłyby się w poniedziałek.
\"\"
Takie rozwiązanie mocno skrytykowało ATP, które chce, aby US Open było rozgrywane w takim samym terminarzu, jak pozostałe imprezy z cyklu Wielkiego Szlema. Amerykański Związek Tenisowy (USTA) broni się, że ma to być rozwiązanie na jeden raz, które ma sprawdzić jego słuszność.
 
Amerykanie w 1984 wprowadzili na swoim turnieju zasadę „super soboty”. Wówczas oprócz finału kobiet odbywają się także półfinały mężczyzn, którzy finał grają dzień później, często nie mając nawet doby na regenerację sił.
 
W ostatnich pięciu latach nawet te plany psuła pogoda, bo brak zadaszenia nad żadnych z głównych kortów uniemożliwiał zmieszczenie się w terminarzu. ATP chce, aby Amerykanie powrócili do planu rozgrywek, który jest realizowany podczas innych turniejów. Istotne jest to, aby mecz finałowy mężczyzn był rozgrywany w niedzielę, podczas największej oglądalności, tak aby zadowoleni byli zarówno kibice i… sponsorzy.